• Zo života na internáte

• Základné údaje

• Školský internát je súčasťou Strednej odbornej školy dopravnej v Trenčíne. Nachádza sa v časti Zlatovce v blízkosti železničnej stanice Zlatovce.

K nahliadnutiu: Školský poriadok školského internátu

Školský internát je výchovno-vzdelávacie zariadenie, ktoré poskytuje ubytovanie, stravovanie a výchovno-vzdelávaciu činnosť pre žiakov stredných škôl. Ubytovanie poskytujeme predovšetkým žiakom SOŠ dopravnej Trenčín a SOŠLT  Trenčín. V prípade voľných kapacít poskytujeme ubytovanie aj ostatným žiakom stredných škôl sídliacich v Trenčíne.

Celková kapacita ŠI je 195 lôžok. Školský internát je rozdelený do 5-tich blokov, izby na blokoch sú prevažne 3-lôžkové s vlastným sociálnym zariadením. Na každom bloku (poschodí) je kuchynka, spoločenská miestnosť a wifi.

Školský internát  je v prevádzke od nedele 17:00 h (príchod žiakov na internát) do piatka 15:00 h (odchod žiakov k rodičom). Žiaci majú počas celého pobytu zabezpečený pedagogický dozor.

Máme vlastnú jedáleň, v ktorej sa žiaci poberajú celodennú stravu (jej odber je podmienkou ubytovania).

Výchova mimo vyučovania prebieha vo výchovných skupinách, pod odborným vedením skupinových vychovávateľov. Výchovný program ŠI nadväzuje na výchovno-vzdelávaciu činnosť školy.

Voľný čas žiaci využívajú pre uspokojenie individuálnych potrieb a záujmov. Pripravujeme kultúrne aktivity, športové aktivity   realizované v telocvični a posilňovni. V  areáli  školy sa nachádza futbalové ihrisko s umelým trávnikom.

Záujmová činnosť je realizovaná aj v záujmových krúžkoch zameraných na neformálne vzdelávanie. S ponukou krúžkov sú žiaci oboznámení v mesiaci september. Následne si môžu vybrať, v ktorých krúžkoch chcú pracovať.

• Prezentácia 23.4.2024 India

• 25.04.2024 18:08
          • Žiaci zo školského internátu sa 23.4.2024 zúčastnili cestovateľskej prezentácie o originálnej expedícii do Himalájí na indických motorkách.

• Prezentácia sa uskutočnila vo Verejnej knižnici Milana Rešetku v Trenčíne. Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

O tom, ako prekonávali náročný terén v údoliach, päťtisícové sedlá v horách, ale hlavne ako prekonávali sami seba, koľko modrín pri tom utŕžili a koľkokrát sa kúpali v himalájskych riekach, rozprávali manželia Hromníkovci z Trenčína.

Čo o podujatí povedali naši žiaci?

"Táto prednáška bola veľmi zaujímavá a občas aj zábavná. Radi by sme boli, keby bolo viac takýchtoprednášok. Ďakujeme."