• Školské kolo online Ekonomickej olympiády

• 28.01.2022 14:47
          • V dňoch 6. decembra až 15. decembra 2021 sa konali školské kolá 5. ročníka Ekonomickej olympiády, ktorá je celoštátnou súťažou v znalostiach z ekonómie a financií pre stredoškolákov, ktorú organizuje Inštitút ekonomických a spoločenských analýz (INESS).

• Otázky do súťaže a koncepciu Ekonomickej olympiády spoluvytvárajú ekonómovia a odborníci z inštitútu INESS, Národnej banky Slovenska, Slovenskej ekonomickej spoločnosti, Ekonomickej fakulty UMB, Ekonomickej univerzity, Inštitútu ekonomického vzdelávania (INEV) a Českej národnej banky.

Do školských online kôl sa z celého Slovenska zapojilo 11 300 žiakov, z ktorých bolo 157 žiakov našej školy.

Žiaci absolvovali 25 minútový test s 25 otázkami z oblasti všeobecnej ekonómie, dejín ekonomických teórií, makroekonómie či všeobecného rozhľadu.

Väčšina žiakov dosiahla výborné výsledky, ale do krajského kola podľa pravidiel mohol postúpiť len ten, kto dosiahol najvyššiu úspešnosť za školu.

K postupu do krajského kola Ekonomickej olympiády gratulujeme týmto žiakom:

Ivan Straka (III.A),

Milan Súpek (II.C),

Adam Žucha  (III.A).

Všetkým žiakom ďakujeme za účasť a vyučujúcim za pomoc pri organizovaní školského kola.

Ing. Renáta Juríčková (koordinátor finančnej gramotnosti)