• SÚŤAŽ JOZEFA BRANECKÉHO - STUDŇA SA TAJNE S DAŽĎOM ZHOVÁRA

• 27.01.2022 13:50
          • Študenti našej Strednej odbornej školy dopravnej sa v tomto školskom roku zapojili do 29. ročníka známej literárnej súťaže. Matica slovenská a miestny odbor Matice slovenskej v Trenčíne, Verejná knižnica Michala Rešetku v Trenčíne, v zriaďovateľskej pôsobnosti Trenčianskeho samosprávneho kraja, Spolok slovenských spisovateľov a mesto Trenčín vypísali aj tento rok celoslovenskú súťaž Jozefa Braneckého - Studňa sa tajne s dažďom zhovára.

Súťaž je určená pre žiakov stredných škôl (v rozmedzí od 15-20 rokov) a pre dospelých. V propozíciách súťaže boli uvedené dve tematické oblasti - Mňa kedys' zvádzal svet, venovaná stému výročiu úmrtia Pavla Országha-Hviezdoslava a oblasť bez obmedzenia žánru alebo témy.

Do súťaže sa zapojili štyria naši žiaci:

Dominik Markovič I.C

Zuzana Rudinská II.A

Natália Beďačová III.B

Viktor Bittner IV.C

Vzhľadom na súčasnú situáciu, nebolo možné usporiadať tradičné vyhodnotenie v trenčianskej knižnici za osobnej účasti laureátov. Organizátori sa teda rozhodli pristúpiť k alternatívnej forme vyhodnotenia  podujatia, a to formou online. Z našich účastníkov sa umiestnili dvaja študenti – Zuzana Rudinská (II.A) Dominik Markovič (I.C). Zuzana Rudinská sa umiestnila v kategórii Próza do 20 rokov, s ukážkou prozaického diela Mesto duchov. Obsadila vynikajúce prvé miesto v tejto kategórii. Dominik Markovič získal za svoj príspevok, v podobe osobne ladených básní, cenu Literárneho klubu Omega v Trenčíne. Každému účastníkovi patrí veľké poďakovanie a výhercom ešte väčšia gratulácia!