• Oceňovanie žiakov v systéme duálneho vzdelávania

• 18.08.2023 11:00
          • Žiaci v systéme duálneho vzdelávania sa opäť po roku stretli na oceňovaní najlepšieho žiaka v ročníku. Príjemné stretnutie sa uskutočnilo dňa 26. 06. 2023 v Banskej Bystrici a zúčastnili sa ho žiaci a zástupcovia zo stredných odborných škôl Banská Bystrica, Trenčín a Kežmarok. Na pôde Slovenskej pošty sme privítali 20 žiakov prvého až tretieho ročníka študijného odboru 3795 K klientsky manažér pošty, o čom nás presvedčil aj čulý ruch v miestnosti.

Za vynikajúce študijné výsledky na teoretickom a praktickom vyučovaní boli ocenení žiaci: Bianka Brázová - žiačka 1. ročníka, Sabína Považanová - žiačka 2. ročníka a Rastislav Chlusta - žiak 3. ročníka zo Strednej odbornej školy informačných technológií Banská Bystrica, žiačky 2. ročníka Veronika Bulejková zo Strednej odbornej školy dopravnej Trenčín a Martina Michalisková zo Strednej odbornej školy Kežmarok. O svoje dojmy zo stretnutia sa s nami podelila Martina Michalisková: „ Dnes som bola navštíviť centrálu Slovenskej pošty v Banskej Bystrici, kde sa uskutočnilo oceňovanie žiakov v duálnom vzdelávaní. Počasie nám vyšlo, celý deň svietilo slnko. Som prekvapená, aké vysoké je ústredie Slovenskej pošty. Boli sme v rokovacej miestnosti spolu so žiakmi z iných kútov Slovenska. Najviac sa mi páčilo, že som si mohla s inými žiakmi vymeniť informácie o tom, ako funguje prax na iných poštách. Ocenených bolo 5 žiakov. Potešili nás aj menšie pozornosti pre všetkých zúčastnených žiakov a každý z nás okrem diplomu dostal aj katalóg poštových známok zo Slovenska. Tento rok sa mi podarilo byť ocenenou žiačkou, čo ma veľmi potešilo. Stretnutia som sa zúčastnila spolu s pani učiteľkou z našej školy a dvomi spolužiačkami“. Jej slová potvrdila aj Veronika Bulejková: „Na vyhodnotení dualistov v Banskej Bystrici sa mi veľmi páčilo. Mohla som sa stretnúť so žiakmi z iných škôl a počuť, ako sa im páči v duálnom vzdelávaní a na pošte. Je vážne super byť niekde a cítiť sa príjemne a ako doma. Spoznala som milých, priateľských a veselých ľudí“. Ako príklad úspešnej prípravy žiakov na ich budúce povolanie sme uviedli žiakov 4. ročníka, ktorí v máji na maturitných skúškach predviedli vynikajúce výsledky a rozšíria rady poštárov. Pozitívna spätná väzba od žiakov a inštruktorov je dôkazom toho, že takto nastavený systém vzdelávania a prípravy žiakov je správny a motivuje nás v ďalšom pokračovaní.

Mgr. Angela Lazorová, odbor vzdelávania a rozvoj