• Naša škola ovládla Trenčiansky hrad!

• 15.12.2022 14:21
          • ...teda aspoň symbolicky, na 64 šachových poliach.
            Dňa 8.12.2022 sa na Trenčianskom hrade  konali Krajské školské majstrovstvá v zrýchlenom šachu, kde našu školu v kategórii Stredné školy úspešne reprezentoval Patrik Orgoň (1.B).
          • Pri účasti 32 žiakov SŠ z celého TN kraja v švajčiarskom turnaji na 7 kôl s tempom 2x 12 min/partia + bonifikácia 3 sek/ťah si prvé miesto zaslúžene vybojoval Patrik Orgoň  s výsledkom 6 bodov (5 výhier, 2 remízy, 0 prehier). Zároveň spolu s ostatnými medailistami získal právo štartu na školských MSR, ktoré by sa mali uskutočniť koncom roka.

Prajeme veľa úspešných ťahov aj na tomto podujatí a Gratulujeme !!!

Krajské školské majstrovstvá sa  uskutočnili v reprezentatívnych priestoroch hradných kasární a spolu so ZŠ sa na nich zúčastnilo spolu až 93 účastníkov. V prestávkach medzi kolami bol voľný vstup na výstavu a odvážnejší podnikli výstup aj na samý vrchol Matúšovej veže. Príjemné spojenie obľúbeného športu a aj zaujímavej histórie v jednom...

Detailné výsledky: