• Recitačná súťaž SMREKovo

• 09.12.2022 13:15
          • Trenčianske osvetové stredisko v zriaďovateľskej pôsobnosti Trenčianskeho samosprávneho kraja a Obec Melčice-Lieskové usporiadali dňa 8.12.2022 tretí ročník recitačnej súťaže SMREKovo. Táto regionálna súťaž v prednese poézie a prózy pre deti, mládež a dospelých sa zameriava na tvorbu básnika Jána Smreka.

Jej cieľom je podnietiť mladých ľudí k hľadaniu a objavovaniu krásy umeleckého slova a tým aj rodnej reči, poskytnúť priestor na popularizáciu tvorby Jána Smreka, vytvárať podmienky pre konfrontáciu a tvorivý rast nielen recitátorov, ale aj záujemcov o literatúru.

Súťaže sa zúčastnil jeden náš žiak – Matej Hraboš z II.C triedy. Úspešne reprezentoval našu školu s básnickou ukážkou Paríž. Za veľmi pekný a inšpiratívny prednes bol ocenený aj diplomom. K úspechu blahoželáme a prajeme veľa ďalších odrecitovaných básní.