• Súťaž „Maják pre dopravu“

• 25.11.2022 10:48
          • Dňa 09. 11. 2022 sme sa so žiakmi našej školy s Adrianom Bolečkom (IV. B), Miroslavom Brunom (III. B) a Jakubom Michalom Solaříkom (III. B) zúčastnili súťaže Maják pre dopravu.  Súťaž sa konala v Bratislave v hoteli Tatra, vyhlasovateľom súťaže bolo Ministerstvo dopravy a výstavby Slovenskej republiky.

Súťažné video: https://youtu.be/UjjQs6b3Bjk

V rámci tohtoročnej témy „Život má zelenú - prevenciou k bezpečnej jazde mladých vodičov“ sme išli obhájiť súťažný projekt s názvom „Bezpečne nielen autom“. Predmetom súťaže bolo vytvorenie súťažného projektu pozostávajúceho z dvoch navzájom prepojených produktov:
            a) propagačného materiálu,
            b) multimediálnej prezentácie s charakterom reklamného spotu so slovným komentárom.
            Na tvorbe súťažného projektu pracovali  štyria žiaci a to Adrian Boleček (IV. B), Miroslav Brun (III. B), Jakub Michal Solařík (III. B) a Emma Zaťková  (III.B). Súťažný projekt bol vytvorený v rámci krúžku Logistika pod odborným vedením Mgr. Janky Kratinovej a Ing. Petra Macháča.
            Naši žiaci svojim projektom vzorne reprezentovali školu pred 15-timi školami z celého Slovenska, zástupcami MDaV SR a oddelenia BECEP.
            Cieľom zapojenia sa do súťaže bolo viesť žiakov k samostatnému tvorivému mysleniu a samostatnej tvorivej činnosti. Vytvoriť žiakom priestor na tvorbu vlastného súťažného projektu, pri ktorom môžu v praxi tvorivo aplikovať nadobudnuté teoretické vedomosti a odborné zručnosti. Posilniť a podporiť vzťah žiakov k študijnému odboru, rozvíjať a prehlbovať záujem žiakov o povolania v oblasti dopravy a budovať ich vzťah k budúcemu povolaniu, čo sa nám týmto podarilo naplniť.