• 08.07.2022 07:08
          •             Dňa 1. apríla 2022 sa na našej škole konalo školské kolo recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín. Súťaže sa zúčastnilo 13 žiakov z prvých, druhých a tretích ročníkov. Žiaci sa mohli umiestniť vo viacerých súťažných kategóriách.

V kategórii prednes poézie porota prvým miestom ocenila Jakuba Suchomela z 1. A, druhé miesto obsadil Matej Hraboš z 1. C a na treťom mieste sa umiestnila Kristína Macháčková z 2. A triedy. V kategórii prednes vlastnej tvorby prvé miesto patrí zaslúžene Natálii Beďačovej z 3. B. Porota sa v tomto roku rozhodla udeliť extra cenu za originálny výber a prednes z tvorby Jána Kostru, a to Timei Behulovej z 3. B. Špeciálne ocenenie bolo udelené žiakovi Jaroslavovi Rubaninskému z 2. A za kvalitný prednes najdlhšej básne z tvorby Sama Chalupku - Turčín Poničan. Umiestnení žiaci vo všetkých kategóriách boli odmenení sladkými odmenami. :)

Všetkým zúčastneným a odmeneným srdečne gratulujeme!