• Exkurzie, akcie

• SPOJILI SME SILY PRE LEPŠIU BUDÚCNOSŤ NAŠÍCH DETÍ 🤝

• 26.01.2024 14:16
            • Dňa 18.1.2024 sme sa zúčastnili exkurzie v Dubnici nad Váhom, kde sme mali možnosť vidieť ako to prebieha a ako to vyzerá v Ústave výkonu trestu odňatia slobody.

• 👉 Tento projekt spočíva v prednáškach pre žiakov, ktoré sa odohrávajú priamo v priestore väzníc, kde majú žiaci možnosť sa oboznámiť s podmienkami výkonu trestu.
              👉 Našim cieľom je, aby mladá generácia pochopila aký život ich čaká vo výkone trestu odňatia slobody, ak sa rozhodnú ísť cestou páchania trestnej činnosti.
              V ústave sme okrem odprezentovania denného režimu odsúdených videli aj jednotlivé donucovacie prostriedky.
              👉 Spolu so Zborom väzenskej a justičnej stráže bojujeme za lepšiu budúcnosť našich detí.

Reakcie našich žiakov:

„Bola to veľmi zaujímavá exkurzia, z ktorej si človek zoberie do života nejaký pohľad a ponaučenie, treba si vážiť všetko čo máme a vážiť si všetkých tých, na ktorých nám záleží, ktorým záleží tak isto na nás.“

„Táto exkurzia bola veľmi zaujímavá, zistili sme ako to na takýchto miestach chodí, zároveň som si uvedomil že sa tam už určite vrátiť nechcem. Zákon budem dodržiavať a nebudem nevychovaný fagan. Som rád, že som mohol zažiť takúto skúsenosť.“

„Vyvolalo to u nás negatívne pocity. Lebo sme si uvedomili že by sme to tam nezvládli lebo majú ťažký režim a musia vstávať o 4:45. Uvedomili sme si že budeme radšej rešpektovať zákon ako by sme mali tam skončiť. Bola to veľmi dobrá príležitosť aby sme sa poučili a dávali si pozor. Ďakujeme škole za vybavenie dobrej exkurzie ktorá nám dala do života veľa.“

„Neviem si predstaviť, že by som sa tam zrazu len tak ocitol a mal žiť deň ako väzeň. Chcem sa ale poďakovať škole, že som si mohol aspoň takto prejsť a vidieť väznicu. Poučenie je to veľmi pekné, aspoň sa moja zodpovednosť zlepší na vyššiu úroveň...“

„Ďakujem škole za skúsenosť a umožnenie dostať sa do priestorov do Ústavu na výkon trestu odňatia slobody v Dubnici nad Váhom. Po tomto zážitku by som sa nikdy nechcel dostať do väzenia.“