• Zo života na internáte

• Základné údaje

• Školský internát je súčasťou Strednej odbornej školy dopravnej v Trenčíne. Nachádza sa v časti Zlatovce v blízkosti železničnej stanice Zlatovce.

K nahliadnutiu: Školský poriadok školského internátu

Školský internát je výchovno-vzdelávacie zariadenie, ktoré poskytuje ubytovanie, stravovanie a výchovno-vzdelávaciu činnosť pre žiakov stredných škôl. Ubytovanie poskytujeme predovšetkým žiakom SOŠ dopravnej Trenčín a SOŠLT  Trenčín. V prípade voľných kapacít poskytujeme ubytovanie aj ostatným žiakom stredných škôl sídliacich v Trenčíne.

Celková kapacita ŠI je 195 lôžok. Školský internát je rozdelený do 5-tich blokov, izby na blokoch sú prevažne 3-lôžkové s vlastným sociálnym zariadením. Na každom bloku (poschodí) je kuchynka, spoločenská miestnosť a wifi.

Školský internát  je v prevádzke od nedele 17:00 h (príchod žiakov na internát) do piatka 15:00 h (odchod žiakov k rodičom). Žiaci majú počas celého pobytu zabezpečený pedagogický dozor.

Máme vlastnú jedáleň, v ktorej sa žiaci poberajú celodennú stravu (jej odber je podmienkou ubytovania).

Výchova mimo vyučovania prebieha vo výchovných skupinách, pod odborným vedením skupinových vychovávateľov. Výchovný program ŠI nadväzuje na výchovno-vzdelávaciu činnosť školy.

Voľný čas žiaci využívajú pre uspokojenie individuálnych potrieb a záujmov. Pripravujeme kultúrne aktivity, športové aktivity   realizované v telocvični a posilňovni. V  areáli  školy sa nachádza futbalové ihrisko s umelým trávnikom.

Záujmová činnosť je realizovaná aj v záujmových krúžkoch zameraných na neformálne vzdelávanie. S ponukou krúžkov sú žiaci oboznámení v mesiaci september. Následne si môžu vybrať, v ktorých krúžkoch chcú pracovať.

• 30.04.2022 21:00
            • Dňa 22.4 sme si te viac než inokedy pripomenuli oslavu našej Matky Zeme. Deň Zeme vznikol pred 52 rokmi, ako odozva na potrebu a, ktorý by poukázal na problémy spôsobené ľmi, roveň ich aj podnietil lepšiemu vzťahu so svojou planétou, nakoľko Zem me len jednu.
              Jednu jedinú. Takžbuďme súčasťou istej  zmeny myslime zeleno.
              maličkosti sa počítajú.
            • Maľovanie veľkonočných vajíčok

• 07.04.2022 09:41
            • Naše dievčence zo školského internátu sa už chystajú privítať sviatky jari a zároveň  pripravujú odmenu pre šibačov. Pod vedením pani Strakovej, ktorá im ukázala ako na to, aké techniky môžu použiť, predviedli svoje zručnosti a kreativitu pri zdobení veľkonočných vajíčok. Niektoré maľovali permanentnou fixkou, alebo temperovými farbami, iné voskom nanášaným pomocou hlavičky špendlíka a tie najodvážnejšie vyskúšali madeirový (dierkovaný a frézovaný) vzor  pomocou  vŕtačky. Tak sme strávili  popoludnie v príjemnej veľkonočnej atmosfére a veľkonočná výzdoba už môže začať.

• Valentínske vypekanie

• 18.02.2022 07:18
            • Deň sv. Valentína - sviatok zamilovaných oslavuje až 62 percent ľudí.
              Oslavuje sa výmenou Valentínok - pohľadníc alebo iných prejavov
              náklonnosti, ako sú sladkosti a kvety.
              Aj my sme chceli v tento deň prejaviť náklonnosť našim spolubývajúcim
              dievčatám. Upiekli a ponúkli sme im našu makovú štrúdľu a slané
              chuťovky.

• Vyrezávanie tekvíc

• 16.11.2021 09:14
            • Vyrezávanie tekvíc sa stalo súčasťou jesenných dní . Ako pominulé roky, tak aj v tento rok žiaci nášho školského internátu ukázali šikovnosť a fantáziu pri vyrezávaní a maľovaní tekvíc. Vyzdobenými a vysvietenými tekvicami sme skrášlili  priestory školského internátu a školy.
            • Kovové srdce pre dobrú vec

• 05.11.2021 10:06
            • 26. októbra 2021 sme so žiakmi školského internátu našej školy odovzdali vyzbierané  plastové štuple za  školu, do kovového srdca, umiestneného v Základnej škole na Veľkomoravskej ulici.

• Športové popoludnie

• 28.10.2021 07:55
            • Dňa 11. 10. 2021 sa na našom školskom internáte konalo športové popoludnie. Keďže deň predtým bol dňom duševného zdravia, poňali sme to spôsobom, respektíve riadili sme sa heslom: "V zdravom tele zdravý duch!"